| Raressssss222233337777 a întrebat:

Salut, de vreo 2 saptamani tusesc ca un mosneag laughing. Acum a inceput sa ma doara putin si pieptul cand tusesc.
Mentionez ca fumez din august.
Credeti ca e de la tigari? Sau am racit pentru ca mai am si nasul infundat uneori sau ma doare putin capul. Tata a facut bronsita si tuseste la fel ca mine, el nu fumeaza.
Deci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ia niste tussin până îți trece si Acc in perioadele in care fumezi, e pentru detoxifiere.

| Teo29 a răspuns:

1. Nu lua tratament dupa net...
2. Lasa tigarile si mergi la un consult la pneumolog. Daca lasi asa, in timp se poate agrava.

| laurentiutirei a răspuns:

Probabil ca ai loat raceala/gripa de la tatal tau.
Nu e bine sa fumezi mai ales cand ai loat o raceala/gripa
Mai bine te duci la medic