| YoungBoys98 a întrebat:

Salut,de vreo 3 zile am scaun moale. Ies odata pe zi,dimineata, culoare normala fara dureri abdominale sau ceva doar ca consistenta este moale.In astea 3 zile nu am luat absolut nimic si nu am tinut dieta sau ceva,din contra... Am baut cola,cafea am mancat lactate. Eu de cand am inceput facultatea am inceput sa beau si 1, 2 cafele pe zi... Asta sa fie cauza? Ce sa mananc si sa iau ca sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Imodium ia este bun pentru diaree.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu ma mir de ce ai asemenea scaune, cola-cafea si lactate, o combinatie care nu-i tocmai sanatoasa. sa vezi cum va fi daca continui asa pentru stomac...

| Staif a răspuns:

E doar scaun moale sau diaree?
Daca e doar moale, nu e nici o problema. E de la lichidele consumate. E chiar bine, ca nu te constipi.
Nu cred ca e diaree, pentru ca iesi doar o data pe zi.

| udrescuf a răspuns:

Bea mai putina cafea si mai putina cola si vezi dupa cum te simiti, daca nu te simti bine mergi la un doctor.

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Pai daca bei cafea si cola atunci nu e de mirare. Eu am patit la fel, nu e nimic grav doar ca cola si cafeaua iti pun prea tare in miscare digestia, trebuie timp pana se acomodeaza sistemul. Nu trebuie sa iei nimic, ia o pauza de la cola si cafeaua sa fie naturala fara cofeta sau lapte ci doar zahar.