| Adyy5 a întrebat:

De cateva zile tin dieta cu kiefir (e un tip de lapte batut).
Beau pe zi în jur de 400 ml de kiefir si mănânc un fruct intre mese.
Azi dimineata am avut scaun negru verzui.Care ar putea fi cauza?
Nu am mâncat verdeturi.
La scurt timp dupa ce am mâncat s-a intamplat.Am băut un pahar cu kiefir si jumatate de pahar cu lapte normal.
Fara medic pls.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce fructe ai mancat?
De la unele fructe e normal sa ai scaun negrun cum ar fi si afinele, coacaze negre etc., dar si de la mere, pere sau prune coapte se poate inchide culoarea scaunului.

| Violleta2022 a răspuns:

Scaunul negru verzui este de la ce ai mancat zilele anterioare.
Spanacul, ficatul si fierul fac scaunul negru.

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca este o problema asta mare cat timp nu tie rau sau nu ai si alte simtome.Mai asteapta si daca tot asa faci mergi la medic

| Caro34 a răspuns:

Ai suferit vreodata de constipatie? De cat timp tii dieta asta? Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| HugeHulk a răspuns:

Poate ar trebui sa mergi la medicul de familie