| n1n1o a întrebat:

Salut, de vreo 3 zile (dupa ce maica`mea a facut mancare cu un ingredient expirat) ma simt rau am stare de voma ma simt slabit si cand ragai am gust de "mucegai" in gura (dupa fiecare ragait) si daca mananc sarat imi este si mai rau sad. Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miss25JK a răspuns:

Cu metroclopramid trece starea de voma si greata dupa o ora. Calciu si magneziu e ok.

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medicul de familie!

| Miss25JK a răspuns:

Incearca o lamaie sau ceva acru. Apoi ia un dicarbocalm pentru stomac. Nu e atat de grav.

| n1n1o explică (pentru Miss25JK):

O sa incerc mersi pentru raspuns, dar cand incerc sa mananc ceva imediat imi vine sa vomit sad

| Miss25JK a răspuns:

Sincer de la un ingredient expirat nu patesti mare lucru. Crezi ca la restaurant sunt toate produsele in termen de valabilitate? Nici vorba! Dar atat timp cat nu stim nu ne afecteaza. Nu te mai gandi la acest lucru. Dar despre ce era vorba? Sper ca nu de ciuperci e vorba deoarece ele sunt cele mai periculoase. Insanatosire grabnica!

| n1n1o explică (pentru Miss25JK):

Mersi Frumos :* despre niste rosii la pachet (pliculet) ceva de genu care le-a pus la un sos si am mancat de 2x si sunt terminat de 3 zile sad eu de obicei nu ma imbolnavesc repede si nici nu dureaza mult dar acum ma simt rau, slabit, am luat niste pastile sa nu mai am stare de voma (dar tot degeaba) iau acum niste calciu ca ma simt foarte slabit.

| n1n1o explică (pentru Miss25JK):

Si mai am aceasta problema nu pot manca mai nimic pentru ca-mi creeaza imediat stare de voma.

| Miss25JK a răspuns (pentru n1n1o):

Ia metroclopramid si ai sa vezi ca intr-o ora iti revii. Daca ai manca niste lamaie sau vitamina c ti-ar reveni pofta de mancare

| n1n1o explică (pentru Miss25JK):

Ok asa o sa fac, mersi frumos pentru timpul acordat :*

| Miss25JK a răspuns (pentru n1n1o):

Cu metroclopramid trece starea de voma si greata dupa o ora. Calciu si magneziu e ok.

| n1n1o explică:

Este chiar asa grav O.o?

| Nicu3000 a răspuns:

Am patit ceva asemanator, ma deshidratasem de atata vomitat, a venit asistenta si mi-a facut injectie cu algifen.

| Carantina321 a răspuns:

Prezinta-te urgent la un doctor viata nu este un joc de noroc o asfel de problema nu o poti lasa deoparte