| AndradaMircea a întrebat:

Mă doare stomacul şi am o stare de vomă, sunt balonată şi am şi un gust amar în gură. Şi de asemenea simt nevoia să râgâi.
Ce aş putea face? Nici poftă de mâncare nu prea mai am.
Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| larrii a răspuns:

Da, asa e, ai probleme cu fierea. Ia un colebil sau bilichol si nu mai manca gras cateva zile.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o criza de fiere (colecist) si este recomandat azi, doar ceai de sunatoare, limonada si eventual pezmet.
Nimic altceva de mancare, pana nu trec toate simptomele!
daca nu mananci 1-2 zile nu mori si nici nu slabesti, dar iti poti revenii complet.
Hidrateaza-te si da-i timp stomacului si colecistului sa scape de toxinele pe care le-ai introdus in corp, in ultimile 2-3 zile.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Gust amar in gura si dureri de stomac. Cred ca ai o problema cu fierea sau ai o fiere lenesa