| NashulNemesis a întrebat:

De vreo 5 zile ma dor urechile. Duminica seara am facut baie, si Luni dimineata ma durea urechea dreapta, iar Miercuri a inceput sa ma doara ambele urechi Ce as putea sa fac sa nu ma mai doara? E ingrozitor
Nu vreau sa ma duc la ORL deoarece mi-e frica de injectii sau alte lucruri care probabil n-o sa-mi placa laughing, dar daca e nevoie. ma duc... Da-ti-mi niste sfaturi ce as putea face acasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Rocsid a răspuns:

Acasa te poti imbraca frumos si sa fugi la doctor.s-ar putea sa ai o otita si daca actionezi acum cand e la inceput scapi de injectii si primesti doar pastile si creme sau solutii care sa le pui in urechi...
Nu iti complica viata din cauza unei frici stupide si du-te cu curaj sa te faci bine.

| Maria_Sara_1991 a răspuns:

Fugi la doctor nu mai sta asa... pana ajungi la doctor stai la caldura acopera-ti urechile cu o esarfa sau ceva fierbinte si incearca sa dormi multa sanatate