| AlexCraiova a întrebat:

Deci am 1.83 si 81 kg vreau sa stiu si eu cat ar trebui sa slabesc si cum sa o fac , cam cat sa alerg pe zi ?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Ar trebui cam 30 min - 60 min.Mai poti incerca forfecarile si abdomenele ajuta mult cand vine vorba de dat burta jos.

Numai bine!

3 răspunsuri:
| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna.la 1.83 ar trebui sa ai cam 73 de kg... uite iti voi recomanda acest site http://femina.rol.ro/corpul-tau/retete-de-slabit/! Succes

| Furnicutza a răspuns:

Ideea este sa arzi mai multe calorii decat consumi. Poti alerga 15 km pe zi daca dupa asta mananci o gramada de lucruri + dulcuri.Incearca sa iti urmaresti caloriile consumate(mancate, baute) si in functie de asta sa iti gasesti exercitii cu ajutorul carora sa arzi mai multe calorii decat consumi.Bafta.

| AbbyXQuinn a răspuns:

Incearca sa o iei usor daca vrei sa slabesti.Nu alerga din prima zi cate 2 ore, incearca sa alergi in primele doua zile cate jumatate de ora apoi peste alte doua zile 40 minute si tot asa...