| xAngelo a întrebat:

Salut.Deci am o problema cu incheieturile dela maini cand fac flotari incep sa ma doara dupa 10 cred sau daca inmping ceva greu cum arfi o masina sau un palate de farma la fel incep sa ma doara ce at trebuie sa fac sa iau banderole pentru inchetura sau ce? a da si genunchi mai tot timpul imi pocnesc cand I indoi de tot si nu stiu de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Posibil sa ai incheieturile slabite sau apa mai ales la genunchii. Poate faci mai mult efort decat poti tu si atunci e normal.Ar trebui sa te duci la medic ca poti sa iti provoci o luxatie de rotula si nu vrei sa stii ce durere rebzi. Vorbesti cu ortopedu si vezi care e problema

| anonimg a răspuns:

Durerea înseamnă ca nu trebuie sa, le mai fortezi. Este bun magneziul pentru articulatii.
Mai mult, te poate sfatui medicul de familie daca problema, persista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa stai la soare ca sa primesti vitamina D?

| suntsuper a răspuns:

E de la tendoane. Probabil sa fie tendinita, stai mult la calculator?

| xAngelo explică (pentru suntsuper):

Mda intron fell cam da poti sa ma ajuti cu ceva pentru ca restul toti au zis de doctori...

| suntsuper a răspuns (pentru xAngelo):

Iti sugerez sa nu mai faci flotari si sa iei o pauza de la ele, pana iti simti incheieturile normal. dupa poti incerca, dar sa stii ca tendinita nu prea se poate trata decat prin operatie.

| xAngelo explică (pentru suntsuper):

... pai daca at fi sa iau vitamin calciu cu magneziu si vit D nu crezi ca o sa imi revin la normal?

| suntsuper a răspuns (pentru xAngelo):

Poti incerca

| xAngelo explică (pentru suntsuper):

Ok mersi pentru timpul acordat happy

| xAngelo explică:

Nu te inteleg ce vrei sa-mi explici