| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

ma simt putin stresata pentru ca am "chiulit" de la scoala cu acordul parintilor. adica : astazi am doua ore de matematica si stiu ca trebuie sa ies la tabla si imi este foarte, foarte frica! dar problema este : i-am spus unei prietene ca mi-a fost rau toata noaptea si ca azi trebuie sa merg la doctor, dar ea nu ma crede pentru ca stie ca mi-e frica la mate. si poate nu o sa-si tina gura, si poate spune ceva la profesori ..si imi e frica, ce as putea face sa nu se afle ca am chiulit? ma simt foarte stresata! dau funda!

Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Nu conteaza ce spune, atata timp cat parintii tai au fost de acord si probabil o sa-ti ia scutire ca ai fost bolnav pot sa zica aia ce vor.Si app, ar fi dragut sa vezi ce inseamna un prieten adevarat pentru ca fata aia nu-ti e prietena daca te spune...

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca profesorul va spune ceva tu poti nsa ii spui ca nu are de unde sa stie ea cat de rau iti este tie.Si eu am avut probleme de genul in scoala si cred ca ar trebui sa citesti cate ceva despre anxietate si chiar sa vorbesti cu psihologul scolii deoarece o simpla si banala frica de a iesi la taba iti poate face probleme grave pe mai departe si sa repeti sau chiar sa devi antisociala deoarece ai vazut ca prin retragere nu esti acuzata, mustrata, pusa intr-o postura nasoala

| danay72 a răspuns:

Atat timp cat parintii tai au fost de acord sa nu mergi la scoala, ei au discutat despre asta cu dirigintele. Deci nu iti fa griji. Dar vor mai fi ore de mate. E important sa iti invingi frica. Aplica principiu tot ce vreti sa va faca voua oamenii faceti-le si voi la fel.

| AnaaaaaConstantin22 explică (pentru danay72):

Multumesc si tie pentru raspuns happy

| danay72 a răspuns (pentru AnaaaaaConstantin22):

Cu placere.

| Ara997 a răspuns:

E suficienta o cerere de mana facuta de parinti ai dreptul la 3 zile pe semestru scutire, parintele scrie ca ai lipsit cu acordul lui din motive personale. (reprezinta document justificativ)
nu te complica cu adev medicala. lasa asta daca ai sa fi odata bolnava (nu ti doresc)