| Lecaalex123 a întrebat:

Salut, dintii mei, jumătate de centimetru sub gingie sunt culoare deschisă, si mai jos sunt mai închiși la culoare ( dinti din fata) ce e de facut, am inceput sa ma spăl pe dinți in fiecare zi ( de 2 ori ) de o săptămână

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Si inainte cum te spalai?

| MadalinG99 a răspuns:

Du-te la dentist, iti va face un detartraj cred.

| June20 a răspuns:

Trebuia sa faci asta de cand ai invatat sa tii lingura in mana. Acea decolorare poate fi rezolvata doar la dentist