| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa slabesc si ma starui foarte mult dar nu pot sa ma abtin iubesc dulciurile enorm..si le consum zilnic nu pot sa spun ca maninc o cantitate exagerata dar oricum cred ca asta e problema...cum sa ma debarasez de acest viciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| amelicika a răspuns:

Bună dimineața.
Poţi slăbi în timp record dacă respecţi cu sfinţenie următoarele reguli :
Elimini băuturile carbogazoase din alimentaţie.
Faci gimnastică în fiecare dimineaţă şi seară. Minimum 20 de abdomene şi 20 de genoflexiuni + jogging dacă-ți permite timpul.
Pui accent pe consumarea fructelor și eviți dulciurile.
Nu mai mănânci absolut nimic după orele 18 :00, decât în cazuri excepționale, și atunci îți potolești foamea cu un fruct (portocală, măr).
Fiecare mic dejun trebuie să conțină cereale integrale combinate cu lapte degresat (în cazul în care mănânci puțin mai consistent, bei ceai verde/cătină).
Bei minimum 2 l de lichide/zi(de preferat apă plată/limonadă/).
Mănânci mai multe legume și mai puține alimente grase precum prăjelile, mezelurile, etc., etc.
Dacă nu încalci nici măcar una dintre aceste reguli, vei avea rezultate impresionante, vizibile într-un timp scurt!
Baftă!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Depinde ce vârstă, ce înălţime şi greutate ai acum.
O alimentaţie săracă în calorii, înlocuieşte dulciuirile cu fructe mai bine şi fă mişcare zilnic.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Mananca salate si fructe, si acum depinde ce varsta ai, poti face analize Calciu, magneziu este posibil sa ia vreun dezechilibru