| Flacără0000 a întrebat:

Salut, duminica trecuta la pe la ora 2 noaptea, mi-am aprins o tigara si am dat play la un film si dupa ce am terminat tigara am inceput brusc sa respir foarte greu ai sa ma panichez, am iesit afara, am baut niste suc dar tot asa m-am simtit, parca ceva imi statea pe piept si respiram foarte greu si de atunci am lasat tigarile, dar inca tot nu respir bine, gen noapte cand ma pun sa ma culc tot simt o apasare pe piept, doar ca nu atat de rau ca si prima data. Stie cineva ce poate fi asta, o fi cumva astm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Viata ne da greutati cand o luam pe drumul gresit.

| Flac?r?0000 explică (pentru Sophieka):

Ce vrea sa însemne asta?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Sophieka):

Câteodată, "nota de plată" ustură rău, dar "efectul" este cel dorit (in unele cazuri), nu?

| Sophieka a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Da!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Atac de panica (sistemul nervos ți-e afectat). Consulta un psihiatru (desigur, înainte îți poți face un set de analize mai complex că sa fii cu inima împăcată). Ai grija, tulburările de genul nu vor trece de la sine, acționează fix ca și o carie - se mărește până ajungi să-ți pierzi dintele (in cazul tau până ajungi să-ți faci rău singur sau cămașa de forță, cine știe).

| geoconda a răspuns:

Cate kg ai?
Atac de panică.

| al0o0o0 a răspuns:

Fara rautate, dar la ce te asteptai cand te-ai apucat de fumat? Astea sunt doar consecinte.

| TeodorescuAndrei a răspuns:

E atac de panică. Nu mai fi așa fixat pe chestia asta. Cu toate astea poti incerca si un control la medic.