| SuntMidu a întrebat:

Salut! E posibil să se inflameze alt ganglion dacă iau tratament pentru tuberculoză? Am tuberculoză ganglionara și am făcut biopsie acum 2 luni. De atunci aștept să se închidă tăietura, dar totul a mers foarte bine cu tratamentul. Rana se închide foarte bine iar restul analizelor au ieșit foarte bine. Dar acum 2 zile mi-a apărut o umflătura la câțiva cm de rana biopsiei. Iar de când o apărut aceasta umflătura, am o ușoară amețeala pe care o aveam și înaintea tratamentului. Tratamentul până acum l-am respectat în întregime, cu multă mâncare (de care am voie) și odihna cat e nevoie. Este posibil ca tuberculoză să fi afectat alt ganglion?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| dullcat a răspuns:

Buna.La intrebarea aceasta ar trebui sa iti raspunda un medic, nu oamenii de pe TPU.

| calinnefor123 a răspuns:

Bratan sper sa nu mori am incredere in tine (iti platesc inmormantarea uvajuha?)
o zi minunata