| KKK111 a întrebat:

Salut, este vreo persoana pe aici care transpira abundent doar iarna la subraț? Cum sa va explic eu....vara cand sunt 40 de grade corpul meu transpira peste tot, dar nu la subraț, iarna nu transpir nicaieri decat la subrat si am tricoul fleașcă! Sunt foarte multumit ca nu miroase deloc, doar a deodorant, dar nu inteleg de ce doar iarna. Daca a trecut cineva prin asta si imi poate da un sfat ce pot folosi ar fi super.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil pentru ca te imbraci prea gros, sau faci caldura peste 20 de grade in casa.

| KKK111 explică (pentru Violleta2022):

Bună, cand stau in masina, stau doar in tricou cu temperatura la 23 de grade. Atunci e groasă treaba...Nu stau cu geaca pe mine in masina niciodata si totusi na belea...

| Violleta2022 a răspuns (pentru KKK111):

De ce nu pui temperatura la 20-21 de grade, ca sa nu mai transpiri?
Nu-i logic sa reduci caldura, cand nu mai ai ce scoate de pe tine si totusi transpiri?

| esanatos a răspuns:

E posibil sa fie si o problema hormonala.
desi daca e doar iarna...

gasesti pe net mai multe informatii:
Disfunctia glandelor sudoripare - tratament:
https://www.rasfoiesc.com/......IPAR63.php

Remedii pentru combaterea transpiratiei
https://www.mediculmeu.com/......ratiei.php

https://www.scrigroup.com/......a62314.php

sper sa te ajute