| WiPi a întrebat:

Salut, eu am un tic nervos...tot dau capul in stanga si-n dreapta cu viteza pentru imi pocnoi oasele, ieri stand la calculator am dar capul cu viteza in stanga si m-a luat ca un soc la creier (CRBL, creierul mic) am paralizat 2 secunde dupa care mam ridicat de pe scaun si am frecat zona capului care ma durea, stand in pat credeam ca o sa-mi treaca dar tot ma ustura zona aia, e ceva grav? va rog frumos sa ma ajutati deoarece azi iar a inceput durerea. eu nu am spus nimanui din familiei aceasta sperand ca o sa treaca dar mi-e frica pentru viata mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Sa ai un tic nervos nu e ceva neobisnuit...dar sa iti misti capul rapid in speranta de a iti pocni oasele, mai are putin si seamana cu boala neuroglogica!
Uite ce e... daca tu spui ca ai avut un soc rapid ...probabil ca creierul s-a izbit de peretii cranieni!
Asta nu e neaparat o problema, dar daca spui ca inca te tine durerea atunci du-te si fa un rmn sau o encefalograma!
Sa nu ai o hemoragie craniana si sa o dai intr-un hematom care trebuie operat!
nu te juca cu chestiile astea... dintr-un obicei tampit pot aparea multe

3 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Asta nu e tic nervos, e boala neurologica.Du-te la un medic neurolog, poate fi destul de grav. Dupa ce rezolva problema cu durerea du-te si la un psihiatru happy

| Geo17 a răspuns:

Da e grav, frate-O sa mori! Deci, condoleante familiei tale!
rolling on the floor)))))))))) nu este grav, dar du-te la un doctor! rolling on the floor))))) (poate reusesti sa iti salvezi viata)

| WiPi explică:

Multumesc pentru raspunsuri, am sa ma duc la un medic