| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut.
Exista vreo posibilitate sa cumpar finasterida (proscar 5mg) fara reteta?
Am fost la dermatolog pentru alopecie, a dat verdictul de alopecie androgenetica, mi-a prescris Minoxidil si sunt foarte incantat, dar nu a dat verde pentru finasterida pentru ca o considera periculoasa. Mi-a zis sa astept 2 luni si daca nu sunt rezultate sa o iau, dar nu vreau sa astept, o vreau acum. Stiti ceva posibilitati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Minoxidilul e bun, dar... pe cale orală, nu ca să ungi pielea cu el.