| Marianinteleptul a întrebat:

Cei cu alopecie androgenica ce luati pentru caderea parului? Folositi minoxidil si finasterida si daca da de unde ati facut rost de prescripție? Eu ma chinui de cateva luni la mai multi medici sa mi dea prescriptie pentru finasterida si n am reusit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai fost deja la mai multi medici, ti-au pus diagnosticul de alopecie androgenica si nu vor sa-ti dea tratament pe reteta? de ce?

Actioneaza-i legal, ca asa ceva nu este acceptabil!

| Marianinteleptul explică (pentru Violleta2022):

Fiindca le e frica de sides care sunt nasoale da, dar am zis ca imi asum mai ales ca sunt student la medicina si m-am informat mult pe acest subiect

| doctorandus a răspuns:

Efectele secundare pot fi considerabile. Mai bine chel decat bolnav.

| Marianinteleptul explică (pentru doctorandus):

Efectele sunt reversibile, read it out man

| SkandallKamataru a răspuns:

Ce prescriptie ca nu inteleg? Eu am folosit minoxidil pentru barba sa se indeseasca timp de 2 ani si e diferenta de la cer la pamant, acum nu mai folosesc dar barba a devenit permanenta, pe scalp insa trebuie folosita mereu ca nu devine permanent firul.
Nu ai nevoie de prescriptie, iti poti comanda singur de pe net.
Scrie pe google "Solutie minoxidil 5%" si o sa ai 3 sticlute de 60ml la 100 si ceva de lei... poti sa-ti cumperi de ex 4-5 pachete si iti ajunge tot anul lejer.
Se aplica 1ml la fiecare utilizare.
Rezultatele in indesirea parului apar dupa vreo 2 luni, initial o sa ai o cadere mica ceea ce e normal dar o sa se rezolve.
Atentie, aplici minoxidil de 2 ori pe zi adica odata la 12 ore de preferat, si il lasi sa actioneze minim 4 ore.
Se foloseste mereu, chiar si dupa juma de an, daca vezi ca ai rezultate, nu te opresti din a-l folosi pentru ca o sa-ti cada iar parul.
Poti sa incerci si varianta spuma ca e mai usor de folosit numai ca costa mai mult.

Iti recomand sa te speli pe par cu head&shoulders cu cafeina pentru a nu face matreata.

| Marianinteleptul explică (pentru SkandallKamataru):

N am fost prea clar, prescriptie pentru finasterida

| BalaseiDianaDavid a răspuns:

Descoperă Secretul Frumuseții Naturale cu Locerin: Îngrijirea Părului și a Pielei de la Interior la Exterior https://nplink.net/fk46t5mj

În căutarea unei frumuseți autentice și a unei îngrijiri complete a pielii și a părului, mulți se întorc către produsele naturale și soluțiile eficiente. Locerin este un astfel de produs, reprezentând un pas esențial în drumul către o frumusețe durabilă și radiindă.

Locerin este mult mai mult decât un simplu supliment pentru îngrijirea părului și a pielii; este o formulă inovatoare, concepută pentru a aduce beneficii vizibile și tangibile. Iată de ce Locerin se remarcă în lumea plină de produse de îngrijire:

Ingredientele Naturale Apreciate: Locerin este alcătuit exclusiv din ingrediente naturale, recunoscute pentru capacitatea lor de a sprijini sănătatea și frumusețea pielii și a părului. De la extractul de semințe de lucernă până la biotină și vitamine esențiale, fiecare componentă este aleasă cu grijă pentru a oferi rezultate de excepție.

Nutriție De la Interior la Exterior: Secretul unei piele strălucitoare și a unui păr sănătos începe din interior. Locerin acționează ca o sursă de nutriție esențială, hrănind foliculii de păr și pielea de sub acesta cu substanțele nutritive de care au nevoie pentru a se menține sănătoase și vibrante.

Promovarea Creșterii și Fortificării Părului: Dacă te confrunți cu subțierea părului sau cu fragilitatea acestuia, Locerin poate fi soluția de care ai nevoie. Formula sa specială stimulează creșterea părului nou și întărește firele existente, conferindu-le un aspect mai voluminos și mai sănătos.

Protecție împotriva Deteriorării: Factorii externi precum poluarea, radiațiile UV și stresul pot afecta sănătatea și aspectul pielii și a părului. Locerin oferă o protecție antioxidantă puternică, ajutând la neutralizarea radicalilor liberi și la prevenirea deteriorării celulare.

Rezultate Vizibile și Durabile: Cu Locerin, nu trebuie să aștepți luni întregi pentru a vedea rezultatele. Mulți utilizatori raportează îmbunătățiri semnificative în textura pielii și în aspectul părului în doar câteva săptămâni de utilizare consecventă.

Investește în frumusețea și sănătatea ta cu Locerin și descoperă secretul unei piele strălucitoare și a unui păr sănătos și plin de viață.

Ești gata să îți îmbunătățești rutina de îngrijire a pielii și a părului? Clic aici pentru a descoperi oferte exclusive și pentru a începe călătoria ta cu Locerin astăzi! https://nplink.net/fk46t5mj

Fii mândru/mandră de frumusețea ta autentică și strălucește în fiecare zi cu Locerin, partenerul tău de încredere pentru o îngrijire completă și eficientă.