| Florin2534 a întrebat:

Fac flotari timp de o luna si nu stiu daca fac seriile corect. In prima serie fac flotari pana nu mai pot (30-40 repetari) iau pauza 1mim-1min jumătate si reiau acelasi tip:fac repetari pana nu mai pot s.a.m.d..
In total fac 4 serii (descendente).
Nu mai fac si alte variatii de flotari, decât clasice...
Îmi poate spune cineva daca e bine cum le fac? Daca sunt eficiente? Daca sunt alte tipuri mai eficiente?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Salut, foarte bine ca faci si peste 1-2 luni o sa se vada, nu uita muschii au nevoie si de ODIHNA, ca atunci cresc ei in somn: http://antrenamentflotari.blogspot.com/2008/03/saptamana-1.html. Normal ca sunt eficiente, flotarile arata "cat de barbat esti". Continua pe flotari si abdomene si o sa ai un corp Perfect. Succes!

1 răspuns:
| daassh a răspuns:

Flotarile fac parte din categoria exercitiilor calistenice, si sunt foarte bune, sunt o gramada de moduri de a le face, dai un search pe youtube, ai sa gasesti antrenamente complete nu doar flotari pentru piept, cat si pentru tricepts, cu diferite prize, pentru ca aici e greu sa le descriu si sunt sigur ca nici nu ai sa intelegi, ce l-am ibine foloseste youtube-ul ai sa gasesti tot ce ai nevoie.Succes!