| SpikLo a întrebat:

Fac sala de 2 zile si am nevoie de voi. Sunt baiat, mezomorf am 16 ani 1.72 si 64kg. Am fost 2 zile la sala si am facut o tocana. Am nevoie de un program bun, cateva filmulete pentru executarea corecta a exercitiilor si alimentatie deoarece chiar nu mai stiu ce sa mananc. Vreau sa lucrez fiecare parte a corpului (biceps/triceps/antebrat/piept/umeri/abdomen/picioare/sp ate/trapez). Astept raspunsurile voastre!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SpikLo explică:

De 2 zile ma duc singur pardon. am fost cu unchimiu si el numai merge in total ar fi o saptamana si o zi ceva de gen;]

| camitzu27 a răspuns:

Nu cred ca mai ai nevoie de sala daca faci astea: https://www.youtube.com/user/passion4profession
au videoclipuri pentru fiecare parte a corpuiui atat pentru fete cat si pentru baieti. Greutatea ta e ok pentru inaltimea care o ai. In ceea ce priveste alimentatia, daca vrei sa iti cresti masa musculara, bea un ou crud in fiecare zi. Daca ti se pare scarbos il poti amesteca cu zahar si/sau lapte. Mananca in mare parte legume si fructe. Renunta la dulciuri si alimente ce contin grasimi sau mancaruri prea condimentate.