| RudeBoy_Denis_1911 a întrebat:

Luni, pipet+abdomen
marti, spate+biceps
miercuri, umeri+trapez
joi, triceps+antebrat
vineri, picioare+abdomen

E bun programul acesta? (sunt mezomorf)

4 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Da este foarte bine ca faci sport! Dar inceara sa nu exagerezi! tongue

| Ovydiw a răspuns:

Parerea mea este ca nu prea merge asa.
In primul rand, decat sa faci cate 2 grupe pe zi in toate zilele mai bine iti faci programul de luni, miercuri si vineri, si sa faci la 3 grupe de muschi, in acest fel o sa iti fie mult mai bine, muschii o sa se dezvolte corect, pentru cca au nevoie de odihna, asa tu in fiecare zi ii pui la munca si ii obosesti si normal ca nu o sa se dezvolte bine.
Acest program il au cei cu ceva ani de sala zi de zi...
Si in al doilea rand chiar daca vrei sa faci acest program nu este asa bun, deoarece nu combini muschii cum trebuie, de ex daca faci la picioare faci la picioare, ce treaba are abdomenu, sangele si forta e in picioare apoi tu faci abdomen. faci picioare la toate grupele de muschi al piciorului cand faci picioare, si mai sunt si altele.
Acuma, na, tu faci cum vrei tu si cum crezi tu dar asta este parerea mea.
Bafta!

| Hades98 a răspuns:

. CUM Antrenezi pieptul fara a antrena si tricepsul sau daca faci cu haltere bicepsul?
E un program foarte Stupid!
Incearca: Luni : Triceps+abdomen+piept
Marti:Gat+ Dorsal+umeri.
Miercuri : Gambe+ femurali.
Joi : Ca luni
Vineri : Ca Marti
Sambata: Ca miercuri
Duminica tongueauza.
Unora (cei mai slabuti) li se pare supra-antrenament dar heh. asta e happy

| crystygye a răspuns:

Daca ajungi sa lucrezi pieptul cu greutati destul de mari, crede-ma ca atunci cand vei ajunge la triceps vei mai avea 50% forta.Am facut piept cu triceps 2 ani de zile. Dupa ce am schimbat, totul s-a "luminat" pe strada mea.Intradevar este ca si cum ai lucra grupa de 2 ori, dar biceps si triceps sunt grupe mici, si oricum nu au ce sa caute mai mult de 6-7 serii per grupa.

Revenind la subiect, programul nu e bun.triceps singur? triceps e o grupa mica.Te duci la sala pentru 15 minute ca sa faci triceps?
Esti total pe langa cu sala.Trebuie sa citesti si sa intelegi baza in culturism inainte de a te apuca de el.
Ca sa nu iti pierzi timpul si bani degeaba