| mtw123 a întrebat:

Fac sala si dimineata sunt la scoala si nu prea am ce sa mananc acolo, iar dupa ore cam pe la 2 merg la sala si ma simt asa fara putere si chef
Ceva sugestii cu ce as putea manca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti pachetel de acasa!
Un sandvis cu branza, salam, ori ham, ori ou, cu rosii, castrevti sau salata. Un ou fiert cu paine, branza, orice nu cureg, poti pune intr-o punga, sau cutie si lua cu tine.

| venividivici2017 a răspuns:

Pai odata ce nu mananci, iti dai seama ca nu ai energia necesara ca sa tragi de fiare. Daca nu te alimentezi, chiar daca mergi la sala, nu ai cum sa iti dezvolti masa musculara.Nutritia reprezinta 70% din rezultatul dorit, restul reprezinta sala.Iti recomand, asta depinde de ce iti doresti, de matabolismul tau, o dieta bazata pe proteine si mai putini carbohidrati.Mancarurile bogate in proteine sunt:oua,peste,pui, branza, carne de vita. Poti asezona acestea cu legume, orez brun, cartofi dulci.Acum poti sa mai mananvi si cate o pizza sau ce iti doresti, o zo pe saptamana se poate face asta. Daca ai bani mai poti adauga niste amino, creatina si proteine.Bafta