| GeorgianaDragus a întrebat:

Buna TPU.Am 157 cm si 50 kg (fata). Merg la sala de aproape o luna. Daca merg, pot manca orice? Caci chiar nu ma pot abtine mi-e imposibil. Dimineata mananc un fruct, dupa scoala o salata si merg la sala.dar cand ajung acasa mananc tot ce apuc caci nu rezist sunt foarte infometata. Ce sa fac sa ma pot abtine? ( merg la sala de 5 ori pe sapt)

Răspuns Câştigător
| BlackRockGirl a răspuns:

Problema este că mănânci foarte puțin atunci când este cazul. Dimineața trebuie să mănănci bine și la fel și înainte să mergi la sală, dar ai grijă nu mânca mai devreme de o oră înainte să mergi la sală. O să observi că atunci când ajungi acasă de la sală nu vei mai fi atât de înfometată. Și încă ceva, nu fii obsedată de cifrele pe care le arată cântarul, prntru că mergând la sală vei căpăta masă musculară. Sunt unele cântare care arată procentul de grăsime, masă musculară, apa din organism etc. Acelea sunt folositoare că poți vedea căt a scăzut procentul de grăsime și cât a urcat cel de masă musculară.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Pana nu depasesti 52 de kg, da poti manca orice! Succes! happy