| anonim_4396 a întrebat:

Salut, fac sală si sunt nedumerit in privinta carnii ce o mananc in alimentatia mea, carnea de pui am auzit ca, contine multe antibiotice, carnea de porc si vită are mult colesterol si grasimi, carnea de peste nu imi prea place si nu mai stiu ce sa fac ca sa mananc. Am 17 ani si daca as incepe sa mananc carne de vita de ex 250g pe gratar de fonta fara ulei in fiecare zi cu o salată langă mi-ar creste mult colesterolul si pot avea probleme cu inima mai încolo? Daca cineva e mai informat decat mine si ma poate ajuta i-as mulțumi mult, pe langa ca dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, am senzatia ca tu ai falsa idee ca pentru a construi masa musculara iti trebuie DOAR o tona de proteina. Nu este asa. Cand faci surplus nu ai nevoie de asa multa proteina(1.8g/kg fiind suficient). Ai nevoie de surplus caloric care vine in principal din carbohidrati. TOATE alimentele sunt ''rele'' daca e sa judecam dupa cum ai judecat tu in intrebarea ta. Nu patesti nimic!

| coxxx6144 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si care e treaba cu carbohidratii? Cum ii calculez?

| anonim_4396 explică (pentru coxxx6144):

Descarca my fitness pal si intelegi tu de acolo.

10 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Incearca carne de om.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Bine ca intrebarile mele despre toaleta au fost sterse, in schimb raspunsul tau de aici nu este sters rolling on the floor

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu vreau sa fie sters, ca nu l-am scris cu dorinta de a-l sterge, ca daca asta era cazul, nu il scriam in primul rand.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Nici eu nu le am scris cu dorinta de a fi sterse laughing

| coxxx6144 a răspuns (pentru Mayhem666):

Vii pana dupa casă sa iti arăt ceva?

| Mayhem666 a răspuns (pentru coxxx6144):

Daca nu imi zici mai intai ce imi arati, nu vin.