| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,fac sport intens deja de o luna și am picioarele groase și nu am slăbit aproape deloc,mănânc destul de ok, sunt foarte frustrata.Mai are rost sa continui? O sa am rezultate? Vreau sa am picioarele subțiri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Da, are rost. Da, o sa ai rezultate.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu slăbesti asa usor, depinde si cît maninci după ce faci sport, ca daca maninci multr faci degeaba sport ca se depune.

| RAY a răspuns:

Poate ai retentie de apa, ce consumi?

| Andreeaioan115 explică (pentru RAY):

Nu prea beau apa, cam in câte luni as putea avea rezultate? Dacă o sa rămân cu picioarele groase toată viata ((

| RAY a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Bea 2l de apa la zi, sportul nu slabeste crede-ma ca am vazut asta personal, ma omoram cu sportul dar nu veneau rezultatele ca mancam mult, tu esti slaba, probabil o retentie de apa

| sierra1 a răspuns:

"am picioarele groase... Vreau sa am picioarele subțiri"

câți anișori are intrebătorul?

| Cosmin86 a răspuns:

Ce inseamna la tine "sport intens"? Sport intens = cand tremuri la sfarsit (nu e exclus sa vomiti, Arnold vomita regulat dupa antrenamente).

| Wr3nch a răspuns:

Nu slabesti magiclaughing Trebuie sa faci sport cel putin cateva luni ca sa se vada ceva semnificativ.

| RoCkKiD a răspuns:

Sportul nu te slabeste fara o dieta. Daca nu iti numeri si caloriile poti sa faci sport pana te saturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e cu slabitul, In cazurile in care esti doar un pic mai plinut decat trebuie Sportul ajuta si nu. Rezultatele se vad incet, mai deloc. Cred ca asta e si in cazul tau
La persoanele cu obezitate gradu 2, 3 + acolo e eficient sportul.
Sport poti face alergare, dar in rest nu te ajuta la slabit, numai te face mai flamanda si consumi mai multe calorii.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Buna. Cunosc un antrenor foarte bun care te poate ajuta sa slabesti. Poti plati pentru un program de sport si/sau un program alimentar. Nu e scump si e super bun.
Daca te intereseaza-mi, scrie-mi un mesaj

| Dana1999 a răspuns:

Trebuie să reduci si consumul de carbohidrati

| Ionut231312 a răspuns:

Mananc destul de ok poate insemna multe, trebuie sa elimini mancarurile bogate in grasimi(nu de tot, ci la minim) ca sa aiba efect si sportul.

| 33226633 a răspuns:

Nu mai fi frustrata. Am intrat sa vad poza ta de profil, esti frumoasa foc.
Ai piccioarele perfecte asa cum le ai acum.