| Preotul500 a întrebat:

Fumez de 4 luni, mentionez ca am aproape 16 ani. Intrebarea mea este: La fumatorii incepatori este normal sa aiba uneori o tuse seaca? Nu ma doare in piept sau ceva cand tusesc. Doar ma mananca in gat si tusesc. Mentionez ca nu fumez un pachet pe zi. Ofer funda, mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Da,este normal sa ai acea tuse.Am un prieten care a inceput sa fumeze de ceva timp tot cam asa ca tine si tuseste de cateva ori pe zi. Daca nu fumezi un pachet pe zi este ok, dar iti recomand sa treci pe tigara electronica.Te va durea in piept dupa mult timp sau cand vei fuma mai mult si mai des, dar pana atunci doar o tuse seaca. Sper ca am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Toti fumatorii au tusea asta seaca, si bineinteles si alta simptome.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal deoarece trebuie ca organismul sa se obisnuiasca cu tutunul si celelalte substante daunatoare.