| anonim_4396 a întrebat:

Salut funda pentru un raspuns sincer din experienta si calumea
dupa ce am scapat de la munca (e zile la rand de la 8 pana la 12 noaptea) am ajuns acasa si am observat ca degetul mare de la piciorul stang imi este amortit in varf adica il simt dar e AMORTIT DE 3 ZILE pe varf il simt dar mai greu
care poate fi cauza?
nu e scrantit nu ma doare

multumesc pentru un raspuns sincer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Nu este obligatoriu sa te doara ca sa ai ceva, sau te-ai lovit, si probabil nu ai simtit. De la circulatia sangelui nu poate fi, consider ca esti tanar. Deci, a ramas numai o lovitura de care tu nu ti-ai dat seama si nu ai dat importanta. O sa-si revina. Pa!

| bogdanfree14 a răspuns:

Pai...ar fi bine seara sa il masezi si cauza nu pot sa imi dau seama

| ORGiGii_1610 a răspuns:

Chiesti din astea se pot intampla de la frig sau incaltamintea stransa.
pentru ca si frigul si incaltamintea stransa opreste circulatia.
Ai putea sa faci in fiecare zi timp de o saptamana apa cald(cat reusesti de calda) si imoaie piciorul.Lasal cam 10 min dupa fa un masaj pe varful degetului.
Sper Sa iti Fie de Folos; D

| vladinscain a răspuns:

Depinde! Nu trebuie neaparat sa te doara ca sa stii ca este scrantit.Si tata a patit la fel asa ca s-a dus la farmacie si a luat un unguent cu numele de fluocinolon.Sa uns cu el si in 3 zile ia trecut durerea. Sper sa-ti treaca si tie.Bafta! raised eyebrows