| Ana a întrebat:

De vreo saptamana am piciorul stang amortit si nu stiu care ar fi cauza, poate sa fie si din cauza la frig?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Da-ne mai multe detalii. Poate sa fie de la faptul ca mananci prea mult dulce si ai diabet, sau o problema la coloana vertebrala, sau fumezi prea mult. Poate daca mergi la medic e mai usor sa rezolvi. Altfel cine stie in ce ganduri te bagam, ca noi, idei avem.

| anad a răspuns:

Citez raspunsul unui medic pe un forum :"Va sfatuiesc sa consultati mai intai un medic neurochirurg, care va efectua un consult competent, putand confirma sau infirma o discopatie lombara. Daca nu se confirma, urmatoarea vizita va fi la chirurgul cardiovascular, pentru decelarea unei probleme circulatorii.
Nu trebuie sa neglijati, problema se poate agrava iar sechelele pot deveni ireversibile./Cu deosebita stima, Dr. Marius Uscatu ( http://www.sfatulmedicului.ro/forum/8526-amortire-picior.html )

| Tourniquet a răspuns:

Fa mai mult sport si mergi la un medic... cred ca pe undeva nu iti circula prea bine sangele thinking

| Ana explică:

De fumat, nu fumez si nici nu mananc mult dulce.

| octavianpas a răspuns:

Poate fi de la slaba circulatie, lipsa mare de calciu, sau o afectiune a coloanei sau sistemului nervos. Cel mai bine ar fi sa consulti un medic.

| lynysyk a răspuns:

Poate fi sigur din cauza sangelui, fiind vascos, bea apa(buna)un litru jumatate pe zi(cel putin).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e de la frig. Poate ca ai stat pre mult jos, sau poate ca ai stat in pat sau pe canapea intr- o pozitie ca si cum ai sta in genunchi, numai ca te rezemi pe ei.

| BlueByte a răspuns:

Cred ca este de la slaba circulaie a sangelui.Nu pot sa-ti dai detalii, nu sunt in masura sa fac asta.Intreaba un medic!

| deea_7664 a răspuns:

Incearca sa-l misti si du-te la un control, ca poate nu circula bine sangele!