| Catlove33 a întrebat:

Salut grup, poti sa iti ei roseala de pe fata de la brozare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Nu cred. Va trebui sa stai cu bronzul de pe fata aproximativ o saptamana. Chiar si daca te dai cu creme antiinflamatoare, tot de roseata aia o sa ai parte, doar ca o sa treaca mai rapid putin.

| Catlove33 explică (pentru StoicAnalysis):

Multumesc.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Catlove33):

Am fost recent bronzat si la mine cam atat a durat. O saptamana. Depinde si de care bronz ai. Daca esti usor bronzat/a scapi si in cateva zile. In cazul meu era mai grav ca era sa fac insolatie. Eram rosu inchis peste tot laughing.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți.

| gabicoo a răspuns:

Da. Cu ajutorul unei cărți de gramatică.