| costy335 a întrebat:

Salut grup!
Vreau sa ma apuc de basketball pentru ca este un sport care imi place si care ma atrage.
Am început cateva antrenamente de pe internet dar parca simt asa ca o durere in zona intima de la sarituri, credeti ca ma poate afecta cu ceva in timp? Multumesc si dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carlyy1765 a răspuns:

E și normal sa te doară, ca imagineaza-ti ca tu nu ai mai făcut sport la un nivel mai mare, cel puțin nu ai sărit zilnic. Începe cu antrenamente ușoare și amplifica-le săptămânal.