| Sarah35277 a întrebat:

De ce ma doare de fiecare data la inceput? Cand ma penetreaza simt o durere in zona intima.
Nu ma doare pe o perioada lunga doar la inceput dar asta ma face sa nu mai vreau sa fac sex.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un singur motiv, nu esti umezita pentru ca prostul sare direct pe tine, fara sa-ti faca un preludiu, asa cum se face fetelor.
O fata are nevoie INTOTDEAUNA de 10-15 min de preludiu, ca sa se umezeasca foarte bine, sa simta ceva placere si apoi sa ajunga la penetrare. Nu mai accepta sex fara preludiu!

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Spune-i prietenului sa lucreze foarte fin la introducere, dar numai dupa ce a lubrifiat bine scula lui. Si la intrare la tine poate pune lubrifiant. E posibil sa fie goasa si atunci ti-a creat la un inceput un disconfort, lucru care te face sa te strangi la un nou contact.
Preludiul trebuie sa fie pana cand tu te simti bine ca sa-l primesti. De aceea, fetele trebuie sa fie constiente ca e necesara si contributia lor la stabilirea momentului penetrarii. Mai ales la inceputul vietii sexuale.
Vorbind in general, nici un preludiu prea lung nu e bun. Am avut un caz cand, dupa 45 de minute de preludiu a disparut lubrifierea naturala a vaginului. Nu ma criticati, a fost un caz.

| 90210 a răspuns:

Sunt de acord cu ce a zis Anastasia si mai foloseste si lubrifiant. O prietena imi tot spunea ca o durea cand facea sex si i-am zis sa mareasca preludiul si sa foloseascs lubrifiant si acum n-are treaba.

| numelealesecelinteles a răspuns:

Pentru ca iubitul tau e un obsedat sa o introduca si nu i-l mai intereseaza ca si tu trebuie sa ai parte de preludiu sa te uzi, bine de tot ca sa intre relativ mai comod...baftă! big grin