| Foxx_Flavius_1992 a întrebat:

Iau antibiotice de cateva zile. Insa aseara am uitat de asta, si pe la ora 8 am baut o bere. Abia dupa mi-am amintit. are ceva? Precizez ca am baut numai o bere. Becks cu 5% alcool, deci cam 25 ml alcool. Antibioticele se numesc Celebrex, daca are vreo importanta. Nu ma tem ca mi se face rau, ma tem doar sa nu isi piarda efectul antibioticele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Celebrex nu-i antibiotic, e antiinflamator toata ziua.

| lex79 a răspuns:

Daca amesteci antibioticele cu alcool exista riscul de blocaj renal, asta este cel mai important si grav.
dat acuma esti ok. nu mai bea cand iei pastile.