| Paul_Simion_2000 a întrebat:

Salut, ieri am avut al 2 lea contact sexual, in timpul partidei mi s-a" rupt ata" avand o mica durere, m-am speriat putin astazi cand am vazut capul penisului inflamat si mare, am o durere continua daca se atinge iar capul e mereu afara si in partea din spate are ceva in genul a 2 lamele inflamate, nu ma prea pricep, o sa isi revina? Va ramane asa dar fara inflamatii si durere? Mersi, o zi frumoasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza descrierii prezentate, te sfatuiesc sa te prezinti cat mai rapid/urgent ori la serviciul de 'URGENTA ori la un cabinet de UROLOGIE pentru a fi consultat de un medic specialist. Din descrierea ta reiese din cate se pare/este posibil sa fie vorba de instalarea afectiunii denumite PARAFIMOZA. Daca presupunerea este corecta s-ar putea ca in urmatoarele zile o interventie chirurgicala de urgenta sa devina necesara si obligatorie. Multa sanatate!