| RazvanRzv2002 a întrebat:

Salut TPU,am o problema, ieri am dat cu pumnul intr-un sac de box si am dat gresit.iar acum ma doare degetul aratator si s-a umflat..il pot misca dar ma doare putin...ce pot face sa nu ma mai doara sau ce am la el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Iliesi_Andrei_1995 a răspuns:

Salut. Degetul tau a suferit o contuzie. Insa nu ti face griji deoarece daca ar fi fost rupt s ar inegrii si ai aveam dureri insuportabile. Ceea ce trebuie sa faci este sa-ti puio gheata pe umflatura pana se dezumfla si daca nu-ti trece nici asa sa consulti un doctor de familie. Funda?