| antiacta33 a întrebat:

Ieri am fost constipat, iar cand am fost la toaleta m-am fortat umpic iar acum ma ustura anusul. E posibil sa am fisura anala, sau e din cauza ca m-am fortat ieri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Din pacate multe lume pateste asta,muschi sunt contracti iar anusul nu este relexat de asta te ustura e ceva normal cu timpul asta duce la fisura mai rau la infecti,manca multe mere, ceai, ai grija evita produsele procesate serios evitale toate
zahar, dulciuri, produse din grau, conserve, mezeluri alte otravuri

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești bine. Si eu am trecut prin asta. M-am simțit puțin ciudat dar mi-a trecut. E OK.

| antiacta33 explică (pentru anonim_4396):

In cat timp ti-a trecut?