| Edy4567 a întrebat:

Salut! Ieri am fost la Orl deoarece aveam un dop de ceară în urechea dreaptă și după ce l-a spălat când am ajuns acasă și s-a făcut seară am constatat că încă aud un țiuit.Menționez că nu am otită sau timpan perforat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 120bulevard a răspuns:

Ai tinnitus pe baza de trauma, am patit si eu ca tine dar dupa a trecut peste 2 zile, daca persista, mai treci pe la nenea ala care te-a spalat in urechi

| Edy4567 explică (pentru 120bulevard):

Încă nu prea știu ce este tinnitus pe bază de traumă?

| Edy4567 explică (pentru 120bulevard):

Dacă te referi la expunerea la zgomote puternice nu prea e că nu am fost expus la niciun zgomot puternic pentru un timp lung.