| DoodyAlexx a întrebat:

Ieri dimineata am vazut ca mi-au iesit niste bubite in zona coastelor, n-am bagat de seama ca erau mici. In seara asta am vazut ca mi-au mai iesit cateva urcand pana subrat. Nu a durat mult, si am vazut ca acum 2 zile am cumparat niste mentosane sau cum se numesc de la orbit expirate. Intrebarea mea este, imi vor trece de la sine sau trebuie sa merg la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Mi se pare cam exagerat sa faci o alergie unde sa-ti iasa bube de la niste mentosane expirate.

Atata timp cat nu ti-e rau si bubitele alea nu se mai inmultesc poti sta linistit acasa, o sa treaca de la sine. La doctor mergi daca se agraveaza in mod vizibil.

| bebewabbit a răspuns:

Te mananca? caci poate fi si ceva infectios gen rubeola, rujeola, varicela In fine eu zic sa te duci la medic caci de pacienti tratati pe internet nu prea am auzit