| VIOLETMOV a întrebat:

ieri am venit de la mare si m-am jucat cu verisoara mea mai mica (4 ani ) cu un slime cumparat de ea cu 3 lei de la o taraba tiganeasca din Eforie. Ea l-a intins si l-a pus pe fata mea in joaca, iar eu nu mi-am dat seama ca o bucatica ramasese pe buza de jos. Apoi, la 5 minute l-am indepartat.
Problema e ca azi dimineata cand m-am trezit ma dureau buzele ingrozitor si erau umflate. M-am speriat si m-am dat jos din pat sa ma uit in oglinda. Buzele erau umflate si aveau volum dublu, iar pe buze aveam ( si inca am ) 3 herpesuri si 2 bubite mai mici care ma dor si ma ustura de parca m-ar intepa cineva cu cutitul. Am sunat-o pe matusa mea si am aflat ca si verisoatei mele i-au iesit aceleasi bubite pe palme si pe obraji, locurile pe care le-a atins de slime.
Intrebarea mea este cum sa scapam de ele? De la ce au iesit? Ce poate contine slimeul care acum miroase urat? Stiti remedii pentru ele? In 9 zile plec la o cunostinta in Judetul Ialomita ( Eu stau in Prahova ) si nu stiu cum sa fac ca sa treaca deoarece nu vreau sa le am.
P.S. Am folosit Aciclovir, dar nu functioneaza. Va rog, ajutati-ma! Dau funda + vot + ce mai vreti voi ( like-uri pe Facebook, ORICE ) SUNT DISPERATA SA SCAP DE ELE! VA ROOOG!

6 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ce e ăla slime?

| VIOLETMOV explică (pentru mudokins78):

Cauta pe YouTube sau Google si vei gasi o gramada de informatii si de retete

| danutzu96 a răspuns:

Daca nu trece, imediat la doctor. Posibil reactie alergica la balariile chimice puse de chinez acolo.

| annempx a răspuns:

Slime-ul e plin de ingrediente chimice.
normal ca au iesit de la slime-ul acela.
nu sunt sigura cu ce ati putea scapa de ele, dar recomand sa va duceti la un doctor in caz ca e grav si va doare rau, rau.

| guest244 a răspuns:

Incearca cu bicarbonat de sodiu..Doare dar vor disparea!

| VIOLETMOV explică (pentru guest244):

In ce mod folosesc bicarbonatul de sodiu? Tamponez cu bicarbonat sau frec?
P.S. O sa incerc, multumesc de raspuns