| SmileThreatening a întrebat:

Salut, ieri la meci (handbal) adversara mi-a fortat cotul spre exterior, a fost o miscare brusca, nu m`a durut foarte tare, dar azi-dimineata, am observat ca am o umflatura, daca tin mana intinsa ceva asemanator cu pozitia in care se recolteaza sange, am pus o punga cu gheata si am infasurat zona respectiva intr-o fasa elastica, dar ma doare daca flexez bratul.Maine dimineata merg sa`mi fac o radiografie, dar imi este teama de ghips. Ce poate fi?crying. Merci :*:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fie o itindere de ligamente. Cam nasol. Vre-o doua luni stai pe bara. O recidiva intre timp va fi foarte dureroasa si se va lasa cu complicatii serioase. Eu am o intindere/ruptura usoara de muschi pe care o simt si acum dupa sase ani. Nu "am voie" sa fac unumite miscari.

8 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca ai o entorsa, ia si tine gheata si incearca sa faci miscari cu bratul, pana maine cand mergi la radiografie.Bafta multa si nu uita de gheata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca ai o entorsa, daca era rupta te durea groaznic.

| Pho3nix a răspuns:

Sar putea sa ai o entorsa...
Oricum...nu cred ca e ceva ff grav si nu cred ca iti va pune mana in ghips. Nu-ti fie frica.tongue

Succes.

| r8driver a răspuns:

Adversara a primit cartonas sau nu?

| Zodiac a răspuns:

Daca iti rupeai mana te durea ingrozitor.nu stiu ce ar putea fi, dar nu este grav.Garantez
Imi pare rau pentru mana ta.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai patit nimca...eu am o durere de cot de 3 zile ca m-am lovit in bara de la banca laughing Fenil butazon, apa cu plumb si fasa elastica. Mergi sa-ti faci si o radiografie sa fi sigura. Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa spun asa am patit si eu, dar mi-a trecut, dar acum pot sa joc linistita.

| SmileThreatening explică:

sad mda merci mult pentru sfaturi :*, azi am fost la spital si dr. mi-a imobilizat mana intr-o atela pentru 2 saptamanicryingcrying