| AlexandruChiser a întrebat:

De curand m-am apucat de sala, si in prima zi pot spune ca mi-am fortat putin muschii mainii stangi (avand in vedere ca eu am avut mana rupta, am fost operat, iar muschiul mi s-a atrofiat). A2a zi nu puteam sa indoi mana: intindere musculara. Am inceput sa ma dau cu BenGay, am pus comprese cu gheata, port fasa elastica, dar se pare ca tot nu isi da drumul. Dimineata nu pot sa o misc de loc, dar pe parcursul zilei, aproape de seara, ajung sa o tin in pozitia normala.

Ce imi recomandati, sa imi treaca cat mai repede?

3 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Vezi aici cateva remedii: http://antrenorpersonal.wordpress.com/......musculara/
Daca nici asa nu trece du-te la un medic.In viitor nu te mai forta din prima zi. La sala primele zile trebuie sa fie de acomodare, orice antrenor ar trebui sa stie asta. Mult succes. Pentru mai multe detalii si exercitii cauta pe blog.

| AlexandruChiser explică (pentru naf29):

Pana la urma, am facut o pauza in privinta exercitiilor care`mi fortau mana, si se pare ca dupa niste plasturi, fasa elastica si bengay, mi-a trecut. Multumesc pentru raspunsuri

| muhuaxela a răspuns:

Nu stiu ..Cred ca ar fi mai bine sa mergi la un doctor.