| SuntMidu a întrebat:

Salut! Ieri la ora de sport când jucam fotbal dintr-o data mi-am simțit inima cum bate foarte rapid și a urmat o stare de leșin sau ceva asemanator ca un atac de panica, dar a trecut rapid. Aveam și dureri mari sub coasta dreapta când fugeam. Țin sa menționez ca acum o luna am fost la cardiolog și mi-a zis ca inima mea e sănătoasă și la analize e totul ok, doar ca am deficit cât de cât mare de fier. Uneori mi-e frica sa fac sportul deoarece am senzații de leșin. As vrea sa știu din ce cauza apar Senzațiile astea sau îs doar in capul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

De la fier probabil. Tratament nu urmezi?

| SuperFata a răspuns:

Ia în serios problema. Nu știu ce investigații ai făcut, dar trebuie sa faci testul de efort. Cumpara un pulsometru și măsoară- ti mereu oxigenul și pulsul. Observa cum e pulsul în repaos și cum e atunci când te ridici. Dacă pulsul creste mult, e posibil sa ai tahicardie posturala. ( pulsul mare la schimbarea posturii ). Lipsa de fier nu e de neglijat și mai fa niște analize la sânge, sa vezi cum stai cu calciu și alte cele. Multa sănătate! P.s. eu doar presupun ce am spus aici. Tu fa investigații și ia- o mai ușor cu sportul. Fa ceva ușor.