| SuntMidu a întrebat:

Salut! De câteva luni ma simt ciudat, adică am avut momente când simteam ca mor, am zis ca cad din picioare pe loc și ma duc pe lumea cealaltă, ba ca viața e un vis. Am fost la urgente, iar aceștia mi-au făcut niște analize + verificarea tensiunii + EKG, iar aceștia mi-au zis ca sunt sănătos tun, doar ca am lipsa de fier (30 mg când normal e peste 55) și cu puțin mai mult calciu(atunci luam niște pastile Osteocare deoarece doctorul de familie mi le-a dat deoarece aveam dureri in piept când respiram adânc). M-am liniștit puțin, însă tot aveam simptomele ciudate, așa ca m-am decis sa merg la un cardiolog. Acesta la fel mi-a zis ca sunt sănătos tun, doar ca am o problema din naștere, anume ca am 2 valve in loc de 3 la inima, însă momentan nu e nimic grav, ci peste mulți ani s-ar putea sa fie. Nu i-am precizat ca am lipsa de fier. Ideea e ca am toate simptomele anemiei, însă se aseamănă cu atacul de panica, si nu știu ce ar putea fi. Am început sa iau suplimente cu fier si parca ma simt mai bine, iar când mi-a zis doctorul ca sunt sănătos m-am liniștit cu mult, însă tot mai am unele simptome, anume ca uneori după ce fac sport inima îmi bate super tare, dar am zile in care efectiv zbor pe teren. E ciudat… Nu știu dacă înțelegeți ce vreau sa zic, dar eu as vrea sa știu dacă e Anemie sau atac de panica, anxietate, deoarece vreau sa rezolv problema si să-mi trăiesc viața normal. Țin sa Menționez ca anxietate nu văd de ce as avea, n-am avut un trecut de loc rău, am fost crescut foarte bine, și am doar 16 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa cum ți-au spus și medicii ești sănătos.

| LaviniuA a răspuns:

Doctorii de la urgente sunt pentru urgente... tu zici ca ai demult problemele astea.

Mergi la medicul de familie sa iti spuna la ce specializare sa mergi. Apoi cauti un doctor bun pentru specializarea aia. Vezi ce iti spune ala. Daca nu te poate ajuta, macar o sa te indrume la cine sa mergi mai departe.

Adevarul e ca de cativa ani incoace viata pe pamant seamana putin mai mult cu lumea cealalta happy Asa ca unii deja se simt ca intr-un vis sau cam morti happy stai linistit ca nu esti singurul care se simte asa.

| Dolyta a răspuns (pentru LaviniuA):

Exact așa ma simt si eu

| ricardo00sawara a răspuns:

De la crystale