| mirelalola a întrebat:

Salut, ieri mi-am facut singura piercing in ureche, cu un bold, totul am dezinfectat cu spirt, acum ma doare un pic urechea...ce pot sa fac este ceva de rau sau vatrece dupa ce se va forma gaura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu boldul? Nu era steril!
Scoate "pircingul" și aplică local betadină, 2-3 zile!
Posibil să fie o infecție locală dacă mai este și roșeață la locul înțepăturii, inflamație.
Sănătate!
Pa, pa.