| Szabo_Cristian_1997 a întrebat:

Ieri mi-am scos amigdalele si ma doare foarte tare in gat, nu pot sa mananc, sa beau... doctora mi-a spus ca dureaza in jur de 4 zile pana trece durerea dar nu mai rezist... cunoasteti vre-un remediu sa scap mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Salut Cristian, este si normal sa te doara, poate si mai mult, nu fi suparat o sa iti treaca si dupa o sa poti face absolut tot ce vrei, asta e supoti 4-5-6 zile ca nu mori acum si tu. Ai grija de tine, succes!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Numai medicul care te a operat stie ce tratament sa i ti dea, o sa te m ai doară pina se vindeca zona.

| SkyPilot a răspuns:

Mananca inghetata happy Fara gluma!