| AndyPeScurt a întrebat:

Salut,ieri noapte ma m imbatat si nici acum nu mi reveni.
Sunt ametit nici nu mi tin echilibru ma doare capu si am vomitat de 5-6ori.
Am mancat rosi cu sare,baut zeama de varza, am baut cafea amara dar nimic.
Cum sa mi revin pana maine ca trebuie sa ma duc la scoala si nici nu pot sa conduc in starea asta.
Ceva remedi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu lapte sau iaurt, eu asa imi revin cand imi este rau, si evita apa si sucul cat de mult posibil deoarece de la apa te "reimbeti", asta e metoda mea, sper ca te-a ajutat

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

In viata e mai usor sa previi decat sa stai sa te chinui apoi sa tratezi...

| IoanaPsy a răspuns:

Raspunsul tau: carbohidratii. Covrigei, sandviciuri, tot felul de rontzanele, paine etc. Absorb acloolul din sange si o sa te trezesti mai repede. Ia o aspirina pentru durerea de cap, hidrateaza-te bine, bea suc de citrice si maine dimineata ia un mic dejun bogat in nutrienti (omleta sau oua fierte, salata de rosii sau alte legume, branza si neaparat paine).