| Everlasting a întrebat:

Ma doare stomacul de ieri chiar daca am baut pastile. Nu am vomitat inca. Cum sa provoc voma? Ar trebui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultă o manea.
Sau încearcă să îţi bagi degetele pe gât.

3 răspunsuri:
| vladv26 a răspuns:

Incearca sa iti bagi degetele pe gat

| Dxpro a răspuns:

Cred ca mai intai e indicat sa cunosti natura durerii. Dau mai multe exemple, daca este din cauza ciclului menstrual, daca un aliment nu iti prieste, daca ai inghitit un corp strain s.a.m.d Recomandat este o vizita medicala... degetele pe gat merge in cazurile in care ai senzatia de greata si eventual dupa ce consumi alcool in cantitati abuzive.

| MaliFantomita2 a răspuns:

Mananca tot ce gasesti gras si gretos in casa mananca mult dulce apoi bea apa foarte foarte sarata dar asta cu apa dupa vreo 15 min de la ultima masa. La final bea apa aia sarata si iti jur ca iti borasti si matele. Daca (imposibil) nu merge cheamo pe mama ta si spune-i sa te tina strans de stomac gandeste-te la ceva gretos incordeaza-ti gatul si baga-ti ceva pe gat pana simti ca vrei sa vomiti si ce are altcineva in stomac si garantat dai afara