| Adii_Adi_1993 a întrebat:

Salut.imi cer scuze daca am gresit aria.am o problema si nu gasesc rezolvare.acum cam jumatate de an,mi-a intrat o aschie de lemn intr-un deget de la piciorul drept,pe moment nu am dat importanta, dar cu timpul a inceput sa ma supere foarte tare.nu a copt si de jumatate de an degetul de la piciorul meu e umflat.aschia nu se mai vede dar se vede un punct dengru in carne, ca si cum s-ar fi innegrit carnea.Ce sa fac sa imi treaca? ma doare ingrozitor degetul cand il ating mai tare si a devenit o problema.cine s-a confruntat cu o asa problema sa ma indrume si pe mine.ce leac sa folosesc.o zi buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa mergi la cineva care se pricepe sa scoata problemele pe calea cea buna si iti iese mai ieftin poate nici nu platesti daca il inviti la o dusca, la spital costa mai mult chiar daca nu e operatie. Intreaba rudele sa zica cine ar putea sa te vindece.

| Adrian9601 a răspuns:

Du-te la spital neaparat. Nu stiu cum de ai putut sa mai mergi... si eu am avut o problema asemanatoare dar am scos imediat 'aschia'. Daca nu vrei sa te duci la spital pune pe cineva din familie sa iti scoata cu un AC.

| Adii_Adi_1993 explică:

Deci sa nu ma intelegeti gresit.degetul ma doare dar cand il ating, in rest e ok..nu ma supara la mers, nu cred ca este foarte grav, dar e totusi destul de deranjant, e si umflat si se vede urat..stie cineva vreun medicant, vreo crema cu care as putea scapa de problema?