| Sunnyツ a întrebat:

Îmi poate propune cineva un plan de mese care sa aibă 60g de proteine?
Sau o combinație de alimente ceva că sa ajungi cat mai repede la acel număr de grame.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer,nu știu ce ai putea sa mănânci ca masa totala a proteinelor sa măsoare 60 kcal. Din câte știu eu, proteinele se măsoară in kcal( Kilocalorii). Ținând cont ca parcurgând un kilometru, mergând pe jos, consumi 100 kcal, nu știu ce ai putea face cu 60 kcal.

| Sunnyツ explică (pentru anonim_4396):

Eu mă refeream la 60g de proteine. Nu 60 de calorii. Adică, ce alimente sa mănânc pe parcursul zilei că sa adun un număr de 60 g de proteine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sunnyツ):

Îmi cer scuze, nu am înțeles. In cazul asta nu știu sa îți răspund, dar îți doresc mult succes in aflarea răspunsului dorit!