| Liiia7 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce alimente au proteine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pestele,Fructele de mare,Carnea alba de pui fara piele,Carnea macra de vita,Laptele degresat sau cu continut scazut de grasime,Iaurtul degresat sau cu continut scazut de grasime, Branza degresata sau cu continut scazut de grasime, Ouale, Carnea macra de porc, Leguminoasele.
Te pup!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi lista cu conţinutul de proteine al alimentelor la linkul :
http://www.fitness-god.ro/tabel_valoric_alimente.php

http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/

Toate cele bune.