| Ionut_Axente_1996 a întrebat:

Salut!
Imi poate recomanda cineva niste pastile bune pentru bila lenesa? Persoana in cauza are 15 ani, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar medicul poate face asta. Si nu cred ca la 15 ani sa aiba asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

As recomanda hrana sanatoasa, fara: prejeli, sosuri, grasimi, fara salamuri si afumaturi, fara conserve.

Cand ai bila lenesa nu mananci decat mancaruri simple, fara ce am mentionat mai sus, fiindca crizele de fiere le fac aceste mancaruri.
Nu bagam pastile in noi cand ne este rau, ci evitam sa mancam ce ne face rau, ca sa eliminam cauza care ne produce raul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anghirol

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Pai persoana in cauza ar trebui mai intai sa consulte macar un medic de familie sau sa se programeze la un doctor de specialitate ca nu prea suna bine, e cam bizar la 15 ani sa ai asemenea probleme de sanatate.