| jon22 a întrebat:

FUNDA.Am si probleme cu bila e lenesa, am fost la ecograf si mi-a zis ca e lenesa in rest curata nici o problema idee este ca am perioade cand din cauza bilei primes niste dureri sub coasta dreapta si in epigastru si o senzatie de foma. Ce leacuri naturiste imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

10 zile pe luna, Anghirol tablete macar 2 pe zi, ceai de sunatoare, tot asa 2 cani pe zi, timp de 2 saptamani lunar, regim fara grasimi, prajeli si condimente in exces. In caz contrar, sedimentul din vezica biliara se va depune pe peretii acesteia si in cativa ani te vei trezi cu pietre( litiaza biliara ) si va trebui sa te operezi.

| alessia5158 a răspuns:

Ceaiul de sunatoare.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy eu am baut ceai din: galbenele, anghinare, coada soricelului si sunatoare la recomandarea medicului de fam, si pentrubalonare( asta in caz ca ai) iau si acum carbune medicinal.